CityBell

NASZE PROJEKTY

W Citybell Consulting realizujemy projekty zarówno z obszaru public relations jak i public affairs. Pracujemy dla klientów korporacyjnych, instytucjonalnych, pomagamy w promowaniu się miast i regionów. Nasza praca i pomysły przynoszą wymierne rezultaty biznesowe i wizerunkowe dla naszych klientów. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi realizowanymi przez nas projektami.

 • GDAŃSK LIDEREM KONKURSU O TYTUŁ EUROPEJSKIEJ STOLICY KULTURY 2016

  „Wolność kultury. Kultura wolności" - to hasło przewodnie kandydatury Gdańska do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Od 2008 roku integruje ono mieszkańców Gdańska
  i artystów, inspirując nowe oraz rozwijając dotychczasowe wydarzenia kulturalne.

  Citybell Consulting było odpowiedzialne za wsparcie komunikacyjne starań Gdańska o tytuł ESK 2016 na etapie preselekcji. Agencja przygotowała kompleksową strategię działań Public Relations i Public Affairs na lata 2010 - 2011. Wspierała także Gdańsk w promocji kluczowych wydarzeń kulturalnych.

  Jednym z elementów strategii było budowanie wśród mediów ogólnopolskich oraz liderów opinii świadomości różnorodności oraz rangi oferty kulturalnej Gdańska. Ponadto prowadzone przez Citybell działania public relations miały na celu wzmocnienie wizerunku oraz pokazania innego, bardzo atrakcyjnego oblicza miasta i udowodnienia, że Gdańsk zasługuje na to, aby zostać Europejską Stolicą Kultury.

  Citybell Consulting nawiązało bardzo dobre i trwałe relacje z dziennikarzami z mediów ogólnopolskich zajmującymi się szeroko pojętą kulturą, które zaowocowały znaczącym wzrostem liczby publikacji dotyczących oferty kulturalnej Gdańska.

  Wg. Raportu prasowego pt. Coolturalne miasta. Europejska Stolica Kultury 2016 opracowanego przez Press Serwice, Gdańsk, w okresie XI 2009 - VIII 2010 - stał się jednym z trzech miast kandydackich cieszących się największym zainteresowaniem mediów. Jednocześnie oceniony został jako miasto cieszące się najbardziej pozytywnym wizerunkiem medialnym wśród wszystkich kandydatów.

  13 października 2010 roku Gdańsk, zakwalifikowany został do finałowego etapu Konkursu. Obecnie uważany jest za faworyta konkursu.