CityBell

NASZE PROJEKTY

W Citybell Consulting realizujemy projekty zarówno z obszaru public relations jak i public affairs. Pracujemy dla klientów korporacyjnych, instytucjonalnych, pomagamy w promowaniu się miast i regionów. Nasza praca i pomysły przynoszą wymierne rezultaty biznesowe i wizerunkowe dla naszych klientów. Zapraszamy do zapoznania się z niektórymi realizowanymi przez nas projektami.

 • CITYBELL CONSULTING I MIASTO GDAŃSK ZORGANIZOWAŁY PIERWSZĄ W POLSCE KONFERENCJĘ BLOGERÓW

  Gdańsk w ramach starań o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 od kilku lat konsekwentnie rozwija swoją ofertę kulturalną koncentrującą się na problematyce wolności tworzenia. W 2010 r. Citybell Consulting zaproponowało miastu realizację działań skierowanych do internautów – grupy społecznej dla której pojęcie wolności i niezależności są szczególnie istotne.

  Citybell Consulting zarekomendowało skoncentrowanie komunikacji na grupie kluczowych użytkowników Internetu – blogerów. W ramach komunikacji zaproponowano organizację wydarzenia bez precedensu  – pierwszego w Polsce forum o charakterze interdyscyplinarnym, dedykowanego wyłącznie „blogosferze" – Konferencji Blog Forum Gdańsk.

  Citybell Consulting pełnił funkcję współorganizatora i opiekuna merytorycznego konferencji. Blog Forum Gdańsk odbyło się 11-12 grudnia w Instytucie Sztuki Wyspa działającym na terenie Stoczni Gdańskiej. Historyczne miejsce oraz program konferencji skoncentrowany na szansach i barierach blogowania sprawiły, że jednym z centralnych tematów konferencji stała się wolność blogera oraz prawo do nieskrępowanego wyrażania własnych opinii.

  Gwiazdą Blog Forum Gdańsk był amerykański analityk cyfrowy, socjolog i futurysta Brian Solis (briansolis.com), który po raz pierwszy zdecydował się odwiedzić w tym celu Polskę. Wśród prelegentów znaleźli się także m.in. Igor Janke (Salon24.pl), Eliza Mórawska (whiteplate.blogspot.com), Kominek (Kominek.in), Artur Kurasiński (AK74.pl), Grzegorz Marczak (Antyweb.pl), Maciej Budzich (blog.mediafun.pl), Natalia Hatalska (hatalska.com), Dominik Kaznowski (kaznowski.blox.pl), Jarek Rybus (współtwórca filmu „blogersi), Piotr Waglowski (vagla.pl), Anna Proszowska-Sala (Dyrektor Zarządzający Citybell Consulting, promotorka dialogu pomiędzy miastami, organizacjami, instytucjami publicznymi a środowiskiem blogerów w Polsce, Citybell.pl), Magdalena Bigaj (Kawowy.blogspot.com).

  W ramach komunikacji wydarzenia zaimplementowane zostały niestandardowe narzędzia dedykowane mediom społecznościowym: konferencyjny film teaserowy z udziałem znanych blogerów; wywiady z czołowymi blogerami przed konferencją; wlepki blogowe rozsyłane do uczestników oraz prelegentów przekierowujące na stronę konferencji; Konkurs ostatniej szansy dla blogerów „złap stopa na Blog Forum Gdańsk”; platformy społecznościowe: fanpage na FB, kanał na YT, kanał na Twitterze, kanał na Blipie. Dodatkowo wydarzenie zostało wsparta komunikacją z mediami tradycyjnymi. Na potrzeby konferencji pozyskano także 11 patronów medialnych.

  Efekty:

  Chęć udziału w konferencji wyraziło ponad 300 blogerów z całej Polski. Ostatecznie do udziału w konferencji zaproszonych zostało 130 najbardziej wpływowych autorów polskich blogów.  Transmisję online udostępnioną w czasie rzeczywistym w 5 serwisach internetowych oraz na Fanpage-u w serwise Facebook oglądało ponad 8 tys. osób. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań prelegentom na bieżąco za pośrednictwem fanpage FB. Przed, w trakcie i po konferencji blogerzy opublikowali ponad 1500 wpisów, notatek i komentarzy dzieląc się swoimi wrażeniami na temat Gdańska i samej konferencji:

  Brawa dla organizatorów – Miasta Gdańska i agencji CityBell – za pomysł takiej konferencji i jej fantastyczną realizację. – Natalia Hatalska, Hatalska.com

  Mam nadzieję, że konferencja odbije się szerokim echem wśród wszystkich, którzy mają/miewają/będą mieć do czynienia z blogami. I nie ważne w jakim kontekście, ponieważ każdy z nas pełni taką funkcję, jaką sobie w danym momencie wybiera: od kreatora, po odbiorcę, od autora, po czytelnika (…). Zmiany ról dają mi to, co było tematem przewodnim forum – wolność. – Cylindryczna, www.cylindryczna.blox.pl

  Dla mnie ta konferencja miała szczególny wydźwięk. (…) Okazuje sie, że (…) jeśli się odkłada przekonania polityczne na bok i pozwala, aby nie tylko emocje kierowały naszym zachowaniem okazuje sie, że można rozmawiać o sprawach istotnych, bez sięgania do populistycznych zagrywek. Bardzo dziwne, odświeżające doświadczenie. – Artur Kurasiński, AK74

  Po sukcesie pierwszej edycji Blog Forum Gdańsk, miasto podjęło decyzję o kontynuacji projektu oraz nadania mu charakteru cyklicznego.