CityBell

18 listopada 2015 r. odbędzie się Polsko-Ukraińskie Forum Shared Services i Outsourcingu w Rzeszowie. Będzie to pierwsze i jedyne w 2015 roku międzynarodowe wydarzenie, którego tematyka porusza kluczowe kwestie dla rozwoju outsourcingu i nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce i na Ukrainie. Organizatorem Forum oraz opiekunem merytorycznym jest firma Citybell Consulting Sp. z o.o. jedna z wiodących firm strategicznego doradztwa komunikacyjnego w Polsce oraz pomysłodawca i realizator licznych, wielkoformatowych wydarzeń specjalnych. Partnerami strategicznymi wydarzenia są Miasto Rzeszów oraz Spółka Developres, natomiast partnerami merytorycznymi Fundacja Pro Progressio oraz PwC

Wydarzenie skierowane jest do inwestorów z branży BPO i SSC, firm konsultingowych, audytorskich, real estate, HR, przedstawicieli samorządu, środowisk akademickich oraz organizacji branżowych z Polski i Ukrainy.

Podczas Forum omawiane będą m.in. takie kwestie jak:

- Jaki jest potencjał międzynarodowy Polski i Ukrainy jako rynków rozwojowych dla nowoczesnych usług dla biznesu?

- Jakie są kierunki współpracy miast i inwestorów w perspektywie dalszego rozwoju sektora?

- Jakie są  perspektyw rozwoju dla takich miast jak Rzeszowów czy Lwów w odniesieniu do sektora?

- Jakie są przesłanki dla rozwoju zaplecza kadrowego ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju sektorów ITO, R&D, F&AO, HRO oraz LPO?

- Atrakcyjność ukraińskich kadr a polski rynek pracy- szanse i bariery dla pracowników i inwestorów?

- Dlaczego studenci z Ukrainy wybierają Polskę i w jakich miastach działają najaktywniej?

- Jakie są tendencje na polskim i ukraińskim rynku pracy?

- Rynek nieruchomości biurowych w Polsce w miastach regionalnych i na Ukrainie - jakie są mocne i słabe strony obu rynków? Jakie są różnice

  i podobieństwa?

- Jak wygląda rynek nowoczesnych powierzchni biurowych w regionie CEE?

- Jaki jest potencjał rozwoju nieruchomości pod kątem sektora BPO/SSC w polskich miastach?

- Jak wygląda działalność firm doradztwa w zakresie real estate w Polsce i na Ukrainie?

- Czy polskie firmy będą się rozwijać na Wschodzie?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielać będą zaproszeni do części plenarnej goście - m.in. reprezentanci administracji Miasta Rzeszowa oraz firm
i organizacji branżowy, takich jak: CBRE, CIMA Polska, Citybell Consulting Sp. z o.o., Fundacji Pro Progressio, Cushman & Wakefield, Harvey Nash Technology, Heli-One Polska, K&K Selekt Centrum Doradztwa Personalnego, PwC, Randstad Polska Sp. z o.o., Walter Herz, Work Service S.A., BPO Nextdoor, i inni.

O randze wydarzenia, jak i szerokim zainteresowaniu nim zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie świadczy obecność szeregu instytucji publicznych i biznesowych, m.in. Ministerstwo Gospodarki, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, ABSL, ASPIRE, PAIiIZ, Mer Lwowa, czy Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza. Patronatem honorowym konferencję objął Tadeusz Ferenc - Prezydent Miasta Rzeszowa. Wśród partnerów wspierających wydarzenie znalazły się także 3 wiodące organizacje reprezentujące ponad 150 najważniejszych - krajowych i międzynarodowych firm z ukraińskiego rynku IT i  ITO, takich jak Ciklum, SoftServe, Eleks, EPAM Systems, GloballLogic oraz N-IX. Są to: IT Ukraine Association, Lwowski Klaster IT oraz Ukrainian Hi-Tech Initiative.

Nie bez powodu na miejsce organizacji Polsko-Ukraińskiego Forum Shared Services i Outsourcingu wybrano Rzeszów.

- Jako Prezydent Rzeszowa czuję się dumny, że miasto będzie gospodarzem tak ważnego dla gospodarki wydarzenia, zwłaszcza, że dostrzegamy ogromny potencjał tkwiący w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu. Uważam również, iż w perspektywie dwóch najbliższych lat sektor ten ma ogromną szansę stać się obok branży lotniczej i IT jednym z wiodących filarów rzeszowskiej gospodarki. - mówi Tadeusz Ferenc, Prezydent Miasta Rzeszowa.

Rzeszów jest  atrakcyjnym miejscem dla inwestycji z sektora nowoczesnych usług biznesowych ze względu na dotychczasowe wyróżniające się w skali całego kraju sukcesy gospodarcze, rozwijającą się infrastrukturę biurową, rynek pracy, wysoki poziom życia oraz dobrą atmosferę dla rozwoju biznesu. Szerokie możliwości rozwoju branży BPO/SSC, w tym w szczególności ITO, R&D, HR i LPO generuje także bliskie sąsiedztwo Krakowa oraz Ukrainy, w tym Lwowa. Sektor BPO w Rzeszowie jest reprezentowany przez co najmniej 30 przedsiębiorstw - dotychczas w Rzeszowie zainwestowały już takie firmy, jak: Asseco, Randstadt, Carlson Wagonlit Travel, Adecco Poland, Unicall, OP Team S.A.,  Heli-One, Pratt&Whitney czy Mobica. Jedną z najnowszych inwestycji jest Międzynarodowe Centrum Usług Wspólnych dla Europy  Środkowo-Wschodniej firmy Deloitte. Centrum będzie świadczyło usługi związane z księgowością, obsługą IT, administracją i zarządzeniem ryzykiem dla oddziałów Deloitte z 18 krajów.

Polsko-Ukraińskie Forum Shared Services i Outsourcingu w Rzeszowie  jest zarówno okazją do konfrontacji wiedzy i informacji, ale również stanowi bardzo ważny element promocji gospodarczej Miasta Rzeszowa oraz do spojrzenia na dalszy rozwój sektora przez nowy, ciekawy, międzynarodowy pryzmat. - mówi Anna Proszowska-Sala, Prezes Zarządu Citybell Consulting Sp. z o.o. - organizator i opiekun merytoryczny wydarzenia.

 Oczy światowej branży outsourcingowej są dziś skierowane w stronę Europy Środkowo-Wschodniej, która przez specjalistów z wiodących instytucji badawczych uznawana jest za coraz bardziej atrakcyjną lokalizację dla firm z sektora nowoczesnych usług dla biznesu.

Polsko-Ukraińskie Forum Shared Services i Outsourcingu w Rzeszowie to obowiązkowe wydarzenie dla osób związanych z branżą nowoczesnych usług dla biznesu - przedstawicieli samorządu, instytucji otoczenia biznesu, firm z sektora HR, BPO, real estate oraz reprezentantów środowiska akademickiego. 

- Zarówno Polska, jak i Ukraina to znane kierunki nearshoringowe i offshoringowe. Rozwój usług BPO, SSC przeżywa obecnie okres swojej świetności w regionie CEE, a Forum będzie doskonałą okazją wysłuchania ekspertów zarówno z Polski, jak i Ukrainy oraz poszerzenia wiedzy o najdynamiczniej obecnie rozwijającym się sektorze gospodarki. Rzeszów, położony dokładnie w połowie drogi między Lwowem a Krakowem, jest doskonałą lokalizacją, aby zgromadzić międzynarodowe grono ekspertów z dziedziny outsourcingu i centrów usług wspólnych - mówi Wiktor Doktór, Prezes Fundacji Pro Progressio - opiekun merytoryczny Forum.

Uczestnictwo w wydarzeniu jest bezpłatne, jednak  w związku z dużym zainteresowaniem oraz ograniczoną liczbą miejsc, o udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń oraz otrzymane potwierdzenie ze strony organizatora. Więcej informacji, w tym szczegółowy program, sylwetki prelegentów oraz formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.forumrzeszow.eu

powrót